Back to Question Center
0

Eksperti i Semalt përshkruan shërbimin e shkëlqyer të skrapimit në internet

1 answers:

Me avancimet në shkencë dhe teknologji, mënyra se si bizneset po lulëzojnë në mbarë globin është i tmerrshëm. Çdo ditë, futen teknika të reja të grumbullimit të të dhënave, duke krijuar një ndikim të rëndësishëm në ndërmarrje dhe mbledhjen e informacionit të saktë nga të dyja faqet bazë dhe të avancuara të uebit. Grumbullimi i të dhënave ose minierat e përmbajtjes ndihmojnë në rritjen e perspektivave të biznesit tonë. Ne mund të parashikojmë lehtësisht trendet e tregut me të dhëna të mirëorganizuara dhe të strukturuara mirë.

Çfarë është SiteScraper?

SiteScraper është një mjet i shkëlqyer për grumbullimin e të dhënave ose për përmbajtje të përshtatshme për tregtarët dixhitalë, ekspertët e medias sociale dhe bizneset e mirëfillta. Me këtë mjet, ju mund të kuptoni mallrat dhe burimet që janë në kërkesë dhe mund të rritni biznesin tuaj në një masë. SiteScraper është në dispozicion në të dy versionet falas dhe premium. Freeware ka një numër të kufizuar opsionesh, por plani i premium-it do të hapë veçori të ndryshme që ju nuk mund të gjeni në ndonjë shërbim tjetër të minierave të përmbajtjes. Disa nga tiparet e saj të shquar që e bëjnë SiteScraper zgjidhjen më të mirë janë diskutuar më poshtë.

1. Ai ndihmon në identifikimin e modeleve të të dhënave

Ndryshe nga shërbimet e tjera të skrapimit të të dhënave të zakonshme ose shërbimet e minierave të përmbajtjes, SiteScraper identifikon në mënyrë inteligjente modelet e të dhënave tuaja dhe ju merr informata të nxjerra mirë nga faqet e internetit të ndryshme. Një nga qëllimet kryesore të zhvillimit të SiteScraper është që ju mund të hall dhënat nga faqet e internetit tuaj të preferuar pa ndërveprim si ky mjet kryen detyrat e tij automatikisht dhe nuk kërkon që ju të keni disa aftësi programimi.

2. Ajo kryqëzon listat e kategorive në shumë nivele

SiteScraper është një nga ato të dhënat e pakta të grumbullimit të të dhënave dhe të përmbajtjes që gërshetojnë kategoritë e shumëllojshme dhe listimet e vendeve të përshtatshme. Kjo do të thotë që ju mund ta përdorni këtë mjet dhe të grumbulloni të dhënat e kërkuara nga dyqanet online të Amazon dhe Amazon. Ju gjithashtu mund të targetoni portalet e udhëtimit dhe faqet e internetit të lajmeve me SiteScraper dhe mund të krijoni listat dhe kategoritë e të dhënave tuaja të scraped pa asnjë problem. Karakteristika e saj e Kategorisë Scraping është e dobishme për nxjerrjen e informacionit nga produktet nën kategoritë e ndryshme të dyqaneve online të blerjeve.

3. Kërko për fjalë kyçe

Funksioni i kërkimeve fjalen SiteScraper e bën të lehtë për të kryer kërkime dhe për të gjetur fjalë kyçe të përshtatshme ndërsa të dhënat tuaja janë duke u scraped. Do të thotë që të dhënat e nxjerra do të kenë ngarkesa të fjalë kyçe dhe frazash që mund të ndihmojnë në renditjen ose indeksimin e sitit tuaj në një mënyrë më të mirë.

4. Tipar i fuqishëm i kodimit

Edhe pse SiteScraper është i lehtë për t'u përdorur dhe ka një ndërfaqe të lehtë për përdorim, veçoria e tij unike dhe e mahnitshme janë shprehjet e rregullta. Ekzistojnë opsione të ndryshme për të kapur të dhënat nga kodet HTML, kodet JavaScript, dhe SiteScraper e minojnë atë sipas kërkesave tuaja. Ju gjithashtu mund të aplikoni shprehjet e rregullta në faqet e dëshiruara të uebit përpara se SiteScraper të fillojë nxjerrjen ose grumbullimin e të dhënave për ju.

5. Punon në mënyrë anonime përmes një serveri proxy

Me SiteScraper, ju mund të rreshtoni të dhënat tuaja pa e lënë botën të njohë ose të identifikojë adresën tuaj IP. Ky mjet mund të funksionojë në mënyrë anonime përmes serverit të tij proxy dhe fsheh adresën tuaj HIP, duke ju ofruar siguri dhe privatësi të plotë ndërsa të dhënat po kapen. Ju mund të zgjidhni nga një sërë serverësh për të fshehur adresën tuaj IP dhe për të siguruar sigurinë dhe mbrojtjen tuaj në internet Source .

December 22, 2017