Back to Question Center
0

Si të marrësh backlinks PR9 dofollow brenda një periudhe të shkurtër?

1 answers:

Për ta bërë biznesin tuaj të dukshëm në Google, duhet të renditni në 1 ose të paktën në faqen e rezultatit të kërkimit të dytë. Është mjaft e vështirë për të shtyrë faqen tuaj deri në krye të Google SERP si konkurrenca në të gjitha shtigjet e tregut është e lartë. Dy aspekte të rëndësishme që mund të bëjnë biznesin tuaj online të begatë janë optimizimi i motorëve të kërkimit dhe reklamimi kontekstual. Ndërkohë që reklamat për paga për klikim mund të duken shumë të shtrenjta për disa biznese, mund të bëhet optimizimi i motor kërkimeve me shpenzime minimale. Megjithatë, vlen të përmendet se ju duhet të dini të gjitha aspektet dhe nocionet e optimizimit si dhe grackat dhe trukimet për të krijuar një fushatë fitimprurëse fitimprurëse. Për fat të mirë, ka shumë blogë SEO si kjo, të dizajnuara posaçërisht për të bërë praninë tuaj shoqërore më të fortë.

Ky artikull është i përkushtuar për temën e ndërtimit të backlinks PR9 dofollow. Ju do të mësoni se si lidhje të vlefshme për biznesin tuaj dhe çfarë burime interneti autoritative dhe platforma sociale mund t'i përdorni për të ndërtuar lidhjet hyrëse më relevante dhe cilësore në faqen tuaj.

Pse keni nevojë për të ndërtuar backlinks dofollow në burimet web PR9?

Rrjetet sociale të njohura si Facebook, Twitter dhe LinkedIn kanë një PageRank të lartë që është e shkëlqyer për listën tuaj të kontrollit SEO. Këto platforma janë vendet më të mira ku duhet të përmendet faqja juaj. Krijimi i lidhjeve në blogun tuaj nga burimet e uebit PR9 ndoshta do të ndikojë pozitivisht në pozitën tuaj të renditjes së faqes në Google. Kjo është arsyeja pse është një ide e zgjuar për të përdorur radhët e tyre të larta për përfitimin tuaj duke iu referuar përsëri në blogun tuaj prej tyre. Nëse çdo gjë është bërë në mënyrë korrekte, ju do të merrni më shumë autoritet nga motorët e kërkimit dhe gradë më të lartë.

Ka dy lloje të mundshme të backlinks ju mund të merrni nga faqet e internetit të lartë PR - dofollow dhe nofollow. Dofollow backlinks posedojnë vlera në faqet tuaja si ata transferojnë lëngun e lidhjes. Makinat e kërkimit paralajmërojnë sinjalet që vijnë nga burime autoritare përmes backlinks dhe japin faqen tuaj një gradë më të lartë. Lidhjet me tag "nofollow" nuk mund të vërehen nga botët e kërkimit dhe të sjellin vlera zero në renditjen tuaj të faqes. Në HTML, dofollow është kodi i parazgjedhur për lidhjet. Ajo kërkon shtuar asgjë të veçantë për faqet e internetit URL. Përkundrazi, backlinks nofollow kanë nevojë për një komandë të veçantë që tregon se lidhja nuk duhet të numërohet në renditje.

Si të merrni PR9 backlinks dofollow?

Mënyra më e lehtë për të krijuar lidhje të larta PR është të bëni komente ose të krijoni një faqe profili. Por, para së gjithash, duhet të bëni një hulumtim dhe të shikoni statistikat e renditjes së burimeve të uebit të lidhura me ngrohtësinë dhe të konsideroni se çfarë lloj trafiku do të sjellin në faqen tuaj.

Le të hedhim një vështrim në një nga rrjetet më të njohura popullore të PR shoqërisë që do të sjellin lëng të lidhjes cilësore në faqen tuaj. Ju duhet të krijoni faqen tuaj të biznesit në Facebook, pastaj shkoni tek "Shto HTML statik në faqe" dhe lëni URL-në tuaj zyrtare të faqes së Internetit këtu

  • . Pastaj ju duhet të gjeni butonin "Edit" dhe hiqni skedarin, indeksin. html. Në këtë seksion ju duhet të shtoni lidhjen tuaj të burimit të internetit në formatin e mëposhtëm: Emri juaj i Blogut . Për të përfunduar procesin e krijimit të një prapavije në Facebook, ju duhet të klikoni mbi butonin "Ruaj dhe publiko". LinkedIn

Krijimi i backfinkeve dofollow në LinkedIn është pothuajse e njëjtë si në Facebook. Ju duhet të krijoni llogarinë tuaj të biznesit dhe në seksionin "Të dhënat personale" përfshini lidhjen tuaj permanente dofollow. Lidhje të tjera që mund të ndërtoni në këtë platformë do të jenë nofollow Source .

December 22, 2017